Fotowoltaika 6kW – cena, opis, informacje. Ile prądu uzyskamy dzięki instalacji fotowoltaicznej o mocy 6kW? 

Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób oszczędzania. Panele słoneczne to długoterminowa inwestycja dająca możliwość uniezależnienia się od rosnących cen energii. Sprawdź, jakie zalety ma fotowoltaika 6kW.
fotowoltaika 6kw

Coraz wyższe koszta odbioru prądu od firm energetycznych to najważniejszy powód, dla którego z roku na rok zwiększa się liczba osób decydujących się na zainwestowanie w odnawialne źródła energii. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele korzyści. Od czysto finansowych po ekologiczne. W tym artykule sprawdzimy, czy opłaca się montaż fotowoltaiki 6kW oraz przyjrzymy się, ile prądu dzięki niej uzyskamy. 

Fotowoltaika 6kW – czy to się opłaca? 

Promieniowanie słoneczne to zupełnie darmowe, nieskończone oraz bardzo ekologiczne źródło energii, którą możemy wykorzystać do zasilenia naszego gospodarstwa domowego. Jest to możliwe dzięki panelom fotowoltaicznym, które coraz częściej można spotkać na posesjach czy dachach domów jednorodzinnych. Ludzie coraz częściej skłaniają się ku ekologii w trosce o środowisko oraz stan domowego budżetu. Instalacje fotowoltaiczne dostępne są w bardzo wielu wersjach, zróżnicowanych między innymi pod względem mocy oraz ilości paneli. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do średniej wielkości gospodarstw domowych jest fotowoltaika 6kW, produkująca wystarczającą ilość prądu, by zasilić wszystkie niezbędne urządzenia. Warto pamiętać, że fotowoltaika to długoterminowa inwestycja, która zacznie przynosić korzyści po kilku latach od uruchomienia.

Fotowoltaika 6kW – ile energii wyprodukuje?

Najważniejszym czynnikiem, jaki musimy wziąć pod uwagę, decydując się na zainwestowanie w panele fotowoltaiczne, jest nasze zapotrzebowanie energetyczne. Możemy to obliczyć w bardzo prosty i szybki sposób. Wystarczy wziąć do ręki każdy rachunek za prąd z roku poprzedniego i wyliczyć średnią zużycia energii elektrycznej. Jeśli otrzymany wynik wynosi około 6000 kWh najlepszym wyborem będzie fotowoltaika 6kW, która jest w stanie wyprodukować około 6600 kWh rocznie. Dokładna ilość zależy od warunków montażu paneli słonecznych. 

Zobacz też:  Dachówka fotowoltaiczna – czym różni się od paneli i dlaczego jeszcze nie jest w stanie ich zastąpić?

Jakie są najlepsze warunki dla paneli fotowoltaicznych?

Idealne warunki montażu instalacji umożliwiają ogniwom fotowoltaiki 6kW wyprodukować maksymalną możliwą ilość energii elektrycznej. Jak powinny być zamontowane panele? Przede wszystkim ważny jest odpowiedni kąt nachylenia (30-40 stopni) oraz ustawienie w kierunku południowy (azymut 180 stopni). Oczywiście niedopuszczalny jest montaż w pobliżu obiektów powodujących duże zacienienie. Najlepszym rozwiązaniem, ale i najbardziej kosztownym jest montaż paneli słonecznych, które można dowolnie ustawiać w zależności od aktualnego położenia słońca.

Fotowoltaika 6kW – ile kosztuje instalacja PV?

Cena instalacji fotowoltaicznej 6kW w dużej mierze jest uzależniona od jakości paneli słonecznych. Zwykle mieści się w przedziale od 28 000 złotych, do około 35 000 złotych w przypadku bardziej zaawansowanych technologicznie modeli. Instalacja PV złożona jest z kilku elementów, takich jak ogniwa fotowoltaiczne, falownik, moduły, liczniki, konstrukcja nośna, przewody i złączki. Jakość zastosowanych komponentów znacząco wpływa na cenę instalacji. Do tego należy doliczyć koszt montażu, który będzie niższy, jeśli zdecydujemy się na umieszczenie paneli na dachu budynku. 

Fotowoltaika 6kW – podsumowanie

Fotowoltaika 6kW doskonale sprawdzi się w przypadku średniej wielkości gospodarstwa domowego. Znakomicie spełni wszystkie wymagania i potrzeby wieloosobowej rodziny. Zapewni wytwarzanie prądu z ekologicznego źródła na poziomie wystarczającym do zasilenia wszystkich urządzeń będących na wyposażeniu domu. Instalację fotowoltaiczną o mocy 6kW można zastosować w nowoczesnych mieszkaniach i domach wyposażonych w klimatyzację i systemy grzewcze zasilane prądem. Znacznie obniży to koszty eksploatacji tych urządzeń oraz zmniejszy rachunki za energię elektryczną. Fotowoltaika 6kW będzie świetnym wyborem dla osób, którym zależy na jak największej oszczędności i ekologii. 

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl