Pewna fotowoltaika – firmy z najlepszą reputacją wśród klientów

Wobec wzrostu zainteresowania fotowoltaiką firmy oferujące te usługi pojawiają się w każdym mieście. Niestety nie wszystkie zasługują na uwagę i lepiej skorzystać z oferty sprawdzonych wykonawców. Poznaj krótki ranking firm fotowoltaicznych wartych uwagi.
fotowoltaika firmy

Fotowoltaika w ostatnich latach jest bardzo dynamicznie rozwijającą się branżą energetyki. Spore zainteresowanie klientów sprawiło, że w ofercie wielu przedsiębiorstw znalazła się także  fotowoltaika. Firmy nie zawsze jednak gwarantują równie wysoką jakość wykonania, jaka jest niezbędna w takich sieciach. Dlatego przygotowaliśmy ranking firm fotowoltaicznych, których oferta warta jest uwagi. 

Najlepsze firmy montujące panele fotowoltaiczne – co bierzemy pod uwagę?

W ostatnich kilku latach za sprawą programów dopłat do budowy sieci PV, w fotowoltaikę zainwestowało prawie milion gospodarstw domowych. W dynamice wzrostu nasz kraj jest w ścisłej europejskiej czołówce, jednak analizując łączną moc sieci, nadal mamy dużo do zrobienia. Widząc szansę w dalszym rozwoju branży fotowoltaicznej, firmy działające w różnych gałęziach gospodarki starają się zająć dla siebie miejsce także w PV. Nie zawsze wraz z dobrymi chęciami i planem strategicznego rozwoju podąża doświadczenie, wiedza i jakość. 

Nietrudno natknąć się na amatorów, szczególnie szukając do budowy fotowoltaiki firmy z najtańszą ofertą. Jeśli nie masz doświadczenia i podejmiesz decyzję zbyt pochopnie, może cię to sporo kosztować. Dlatego lepiej wybieraj wykonawców sprawdzonych o ugruntowanej pozycji na rynku. W naszym rankingu firm fotowoltaicznych znalazły się przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku. Wszystkie podchodzą profesjonalnie do swoich zadań, zapewniają dobrą opiekę klienta, a także dysponują doświadczonymi ekipami monterów. 

Ranking firm – fotowoltaika u profesjonalistów 

Przedstawiony przez nas ranking firm fotowoltaicznych powstał po konsultacjach ze specjalistami i po zebraniu opinii klientów. Celowo nie przyznaliśmy pozycji firmom, ponieważ jakość prowadzonych przez nie prac i używanych materiałów jest na porównywalnym wysokim poziomie. Wszystkie przedstawione podmioty to najlepsze firmy fotowoltaiczne na rynku. Jeśli zatem jesteś zainteresowany budową fotowoltaiki, firmy z naszej listy możesz wybierać bez obaw. 

Zobacz też:  Fotowoltaika bez podłączenia do sieci – dlaczego nie działa i jak rozwiązać ten problem?

Smartsolar

To jedna z firm, która utrzymuje się w branży najdłużej, bo już od 2010 roku. W tym czasie zyskała miano jednej z najbardziej profesjonalnych firm fotowoltaicznych w naszym kraju. Jako jedna z nielicznych, firmy fotowoltaiczne dysponuje własnym magazynem towarów, a korzysta z paneli i falowników pochodzących tylko od światowych liderów w swoich dziedzinach. Smartsolar może się pochwalić aż 25 ekipami monterskimi, których praca objęta jest pięcioletnim okresem gwarancyjnym. Oferta firmy jest kompleksowa i skierowana zarówno do prywatnych osób, jak i rolników, czy przedsiębiorstw. 

Helio Expert

To firma fotowoltaiczna, która od 2011 roku działa na rynku, a obecnie jest też notowana na giełdzie. Przez ponad dekadę działalności przedsiębiorstwa w Polsce udało się stworzyć ponad 4000 instalacji, a dzięki temu moc fotowoltaiki wzrosła o ponad 13 MW. Helio Expert kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych i małych firm, współpracując ze znanymi koncernami energetycznymi. Oferta zawiera kompleksową usługę od projektu do wykonawstwa, a zadowolenie ze współpracy wyraża aż 95 procent klientów. 

Stilo Energy

To przedsiębiorstwo należy do firm fotowoltaicznych, które mają już kilkunastoletnie doświadczenie na rynku. Należy do największych pracodawców w branży, zatrudniając 100 ekip monterskich i sztab inżynierski składający się z 20 specjalistów. Stilo Energy specjalizuje się głównie w instalacjach wykorzystujących mikroinwertery i są w stanie zaprojektować sieć nawet o bardzo nietypowych parametrach. Większość klientów stanowią inwestorzy indywidualni i przedsiębiorcy, którzy mogą liczyć na pomoc w pozyskiwaniu dotacji. Firma daje także 25 lat gwarancji na efektywność paneli. 

Sunday Polska

Jeśli szukasz firmy z bardzo szybką realizacją zamówienia, skorzystaj z oferty Sunday Polska. Przedsiębiorstwo od 2017 roku wykonało już 22 tysiące instalacji o łącznej mocy przeszło 110 MW. Firma korzysta z produktów wysokiej jakości, a w razie problemów jest w stanie zaprojektować nietypową sieć. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa wykonują bezpłatny audyt, a produkty objęte są gwarancją uzysków energii nawet przez 25 lat. Firma nie dysponuje własnymi ekipami monterskimi, jednak nie przeszkadza jej to realizować prac na obszarze całego kraju. 

Zobacz też:  Mikrofalownik – czy warto instalować go w sieci fotowoltaicznej?

Columbus Energy

To jedna z najbardziej znanych i renomowanych firm fotowoltaicznych na naszym rynku. Swoją ofertę kieruje w stronę klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i rolników, dysponując dobrej jakości produktami i gwarancją na panele nawet do 25 lat. Columbus Energy oferuje także zintegrowane z fotowoltaiką pompy powietrza, a nawet pojemne magazyny energii. Można skorzystać także z różnych wariantów finansowania takich instalacji. Jedynym problemem jest stosunkowo długi czas realizacji zamówienia. 

Hymon 

To jedna z firm fotowoltaicznych, która w swoim działaniu kieruje się zasadą kompleksowych rozwiązań. Swoją ofertę kieruje zarówno do prywatnych inwestorów, jak i firm przemysłowych chcących zbudować instalację. Ponadto specjalizuje się w łączeniu fotowoltaiki z systemami pomp ciepła. Firma należy do potentatów na rynku, miesięcznie wykonując około 1300 instalacji. Na uwagę zasługuje także 15 lat gwarancji premium dla wszystkich klientów indywidualnych, co nie jest standardem na naszym rynku. 

Esoleo

To jedna z firm, która poza fotowoltaiką oferuje także inne usługi. Przedsiębiorstwo jest strategicznym partnerem takich firm, jak sieć Plus i Cyfrowy Polsat, dlatego przy zakupie fotowoltaiki i pozostałych usług można liczyć na preferencyjne warunki. Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest głównie do prywatnych inwestorów, jednak firma buduje sieci także na obiektach użyteczności publicznej. Do największych zalet należy kompleksowe podejście i możliwość podpisania umowy na dostawy prądu czy innych usług. Esoleo oferuje też szybką realizację i wieloletnią gwarancję renomowanej i stabilnej firmy. 

Jaka jest najlepsza firma fotowoltaiczna?

Interesuje cię tylko profesjonalna fotowoltaika? Jaka firma powinna wzbudzić twoje zainteresowanie? W branży fotowoltaiki firmy w ostatnich latach bardzo mocno ze sobą konkurują. Prowadzi to do sytuacji, w której oferta przedsiębiorstw oferujących podobne usługi jest bardzo zbliżona. Pytanie powinno zatem brzmieć nie jaka jest najlepsza firma fotowoltaiczna, tylko która będzie najlepsza dla ciebie? Tutaj wiele zależy od twoich preferencji, opinii znajomych, a nawet lokalizacji budynku. 

Zobacz też:  Jak zrealizować dziecięce marzenia? Odkryj dom samowystarczalny!

Wybierz do budowy sieci firmy o ugruntowanej pozycji, które działają w Twojej okolicy. Weź pod uwagę także parametry, które szczególnie cię interesują. Jeśli potrzebujesz instalacji niskonapięciowej, wybierz firmę mająca takie produkty w swojej ofercie i doświadczenie w tej branży. Jeśli wybierasz oferty sprawdzonych i renomowanych firmy fotowoltaicznych, nie popełnisz błędu i możesz mieć pewność, że sieć będzie zaprojektowana i zamontowana właściwie.

Dyplomowany budowlaniec, utrzymujący się z układania słów w treści. Prywatnie miłośnik ogrodnictwa, zafascynowany odnawialnymi źródłami energii i szansą, jaką stają się dla naszej planety. W wolnych chwilach poświęca czas dobrej książce i aktywności fizycznej.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl