Fotowoltaika 3 kW – ile energii można uzyskać stosując instalację fotowoltaiczną o mocy 3 kW? Czy jest to dobre rozwiązanie?

Czy zainwestowanie w panele fotowoltaiczne się opłaca? To pytanie zadają sobie wszystkie osoby chcące postawić na odnawialne źródła energii. Sprawdź ile prądu wygeneruje fotowoltaika 3 kW oraz kiedy jest to dobre rozwiązanie?
fotowoltaika 3kw

Jednym z powodów, dla których decydujemy się na zakup instalacji fotowoltaicznej są czynniki finansowe związane z coraz wyższymi stawkami za energię elektryczną. Niektórzy kierują się wyłącznie kwestiami ekologicznymi i chęcią zadbania o środowisko naturalne. W obu przypadkach najważniejszym kryterium, które wpływa na to ile prądu uda nam się uzyskać jest moc instalacji, którą należy dobrać do naszych potrzeb. 

Fotowoltaika 3 kW – jaka jest opłacalność małej instalacji?

Ludzie od zawsze szukają metody na zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy. Oszczędności szukamy wszędzie, robiąc zakupy w sklepie spożywczym, kupując odzież i obuwie, wybierając tańsze zamienniki oryginalnych części do samochodu, a także obniżając rachunki za wykorzystanie mediów, takich jak woda czy prąd. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego, co oferuje nam natura i wybierają ekologiczny sposób oszczędzania, czyli panele fotowoltaiczne, które są doskonałym sposobem na ograniczenie sumy, jaką musimy co miesiąc przeznaczyć na opłacenie rachunków. Choć oczekiwany zwrot inwestycji następuje zazwyczaj dopiero po upływie kilku lat od zakupu i montażu paneli słonecznych wciąż jest to jedna z najlepszych inwestycji długoterminowych, jakie mogą zrealizować właściciele prywatnych gospodarstw. W przypadku niewielkich jednorodzinnych gospodarstw doskonale sprawdzi się fotowoltaika 3 kW. 

Fotowoltaika 3 kW – ile prądu wyprodukuje?

Korzyści, jakie wynikają z montażu paneli słonecznych jest bardzo wiele. Jaka może być ilość uzyskanej energii elektrycznej, którą wytworzy instalacja fotowoltaiczna? Jest to uzależnione od kilku czynników, takich jak moc i wielkość zastosowanej instalacji. Parametry te należy dopasować bardzo precyzyjnie do zapotrzebowania energetycznego danego gospodarstwa domowego, co pozwoli na osiągnięcie maksymalnych korzyści, jakie daje fotowoltaika. Przyjmuje się, że w idealnych warunkach ogniwa fotowoltaiczne o mocy 1 kW wytwarzają 1000 kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Jak obliczyć jaka ilość prądu jest nam potrzebna? Wystarczy obliczyć średnią zużycia energii elektrycznej za cały poprzedni rok. Jeżeli uzyskany wynik wynosi około 3000 kWh w skali roku, to możemy założyć, że fotowoltaika 3 kW powinna w zupełności wystarczyć, aby zaspokoić wszystkie potrzeby naszego gospodarstwa. 

Zobacz też:  Fotowoltaika na gruncie – przymus czy wybór?

Fotowoltaika 3 kW – czy to dobre rozwiązanie?

Fotowoltaika 3 kW to idealne rozwiązanie dla niewielkich, jednorodzinnych gospodarstw, które chcą maksymalnie zmniejszyć wysokość rachunków za energię elektryczną. Montaż ogniw fotowoltaicznych pozwala korzystać z całkowicie darmowego źródła energii, jaką jest promieniowanie słoneczne. Decydując się na zainwestowanie w fotowoltaikę zwiększamy naszą niezależność od dostawcy energii i coraz wyższych stawek za prąd. Kupując panele fotowoltaiczne możemy liczyć na szybki i fachowy montaż przez wyspecjalizowanych pracowników. Obsługa instalacji jest bardzo prosta i w całości zautomatyzowana. Panele wykonane są z bardzo solidnych materiałów i wykazują bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Fotowoltaika 3 kW – podsumowanie

Fotowoltaika to jedno z najczystszych i najbardziej ekologicznych źródeł energii. Panele słoneczne nie emitują szkodliwych związków chemicznych, pyłów i zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają nie tylko na środowisko naturalne, ale także na zdrowie ludzi. Co więcej, instalacja jest całkowicie bezgłośna, a do produkcji ogniw materiały podlegające recyklingowi, takie jak krzem i aluminium. Fotowoltaika 3 kW świetnie sprawdzi się w każdym domu jednorodzinnym. Dodatkową zaletą jest możliwość uzyskania dofinansowania, które może pokryć nawet kilkadziesiąt procent inwestycji.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl