Pompa ciepła 9 kW – cena, producenci i zasada działania. Jak wybrać najlepszą pompę ciepłą do ogrzewania dużej nieruchomości?

Obecnie pompy ciepła 9 kW zyskują stale na popularności, szczególnie wśród właścicieli dużych nieruchomości mieszkalnych powyżej 250m2. Zanim kupisz źródło grzewcze do domu, koniecznie dowiedz się więcej na jego temat.
pompa ciepła 9kw

Coraz większa liczba osób decyduje się na pompy ciepła 9 kW, które pozwalają na ogrzewanie domów jednorodzinnych nawet w przypadku dużych powierzchni użytkowych. Na pewno wiesz, że takie urządzenia zostały stworzone z myślą o ochronie środowiska, ograniczeniu wydatków na energię elektryczną oraz stworzeniu wydajnego systemu grzewczego praktycznie dla każdego domu – zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Początkowe wydatki związane z zakupem urządzenia, jakim jest pompa ciepła 9 kW, mogą wydawać się spore. W ogólnym rozrachunku instalacja ekologicznego systemu grzewczego jest wysoce opłacalna i co najważniejsze – proekologiczna.

Pompa ciepła 9 kW – cena. Ile kosztuje nowa pompa od topowych producentów na rynku?

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje pompa ciepła 9 kW? Cena takiego urządzenia zależy nie tylko od jego mocy (dla przykładu 9 kW), ale także od wskaźnika wydajności energetycznej COP, a także popularności producenta. Najpopularniejsze marki pomp ciepła 9 kW dostępne w Polsce, to:

  • Technix,
  • SUN,
  • LG,
  • Panasonic,
  • Viessmann,
  • i wielu innych…

Ceny poszczególnych pomp ciepła 9 kW oscylują w granicy średnio od 15 do 35 tys. złotych. Wpływ na koszt jej zakupu ma nie tylko indywidualna decyzja producenta odnośnie ceny, ale także dokładne parametry techniczne. Jeśli chodzi o pompy ciepła 9 kW, ceny zależą też w dużej mierze od:

  • wymiarów urządzenia,
  • współczynnika COP,
  • akcesoriów dostępnych w zestawie,
  • zastosowanego oprogramowania,
  • klasy energetycznej,
  • poziomu hałasu podczas pracy.
Zobacz też:  Czy pompa ciepła ogrzeje dom zimą - jak działa pompa ciepła zimą

To podstawowe kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę, kupując pompy ciepła 9 kW lub jakiekolwiek inne dostępne na rynku. Topowe urządzenia wyróżniają się klasą energetyczną A++, a także poziomem hałasu pracy nie większym niż 60 decybeli. Taki sprzęt działa naprawdę cicho i wydajnie przy zachowaniu minimalnego poboru prądu. Pompa ciepła 9 kW najczęściej pozwala na nagrzewanie ciepłej wody użytkowej do temperatury do 55-60 stopni Celsjusza. To wystarczająca wartość dla większości gospodarstw domowych.

Rodzaje pomp ciepła 9 kW – jakie występują na rynku?

Obecnie w sprzedaży dostępne są pompy ciepła 9 kW w trzech typach, a mianowicie:

  • pompy gruntowe,
  • pompy wodne,
  • pompy powietrzne.

Te pierwsze są najdroższe, ale gwarantują niezawodną pracę w każdych warunkach pogodowych. To główna cecha, która różni je od tych powietrznych i wodnych. W dwóch pozostałych opcjach pompy ciepła mogą działać wydajnie tylko do temperatur -25 stopni Celsjusza (powietrzne) oraz do -8 stopni Celsjusza (wodne). Zanim dokonasz zakupu pompy ciepła 9 kW, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą lub przedstawicielem handlowym danej firmy. Dzięki temu na pewno wybierzesz odpowiedni typ urządzenia dla swojego domu – nawet o większej powierzchni użytkowej.

Czym powinna wyróżniać się najlepsza pompa ciepła 9 kW? Cena to nie wszystko!

Dobrej klasy pompy ciepła 9 kW powinny posiadać wydajne podzespoły o wysokiej klasie energooszczędności. Topowe modele wyposażone są w wentylatory o mocy nawet do 100 W, a także wydajność pompy powietrza na poziomie 3000 metrów sześciennych na godzinę. Najlepsze urządzenia tego typu powinny być wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Metalowe obudowy powinny być pomalowane proszkowo. Dzięki temu nie ich powierzchnia nie ulega korozji, lakier nie odpada, a pompa wygląda jak nowa nawet po wielu latach użytkowania.

Zobacz też:  Czy pompa ciepła ogrzeje dom zimą - jak działa pompa ciepła zimą

Pompa ciepła 9 kW, a także każda o innej mocy znamionowej powinna posiadać odpowiednio wysoki współczynnik COP. Im jest wyższy, tym lepiej. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż dzięki temu przy poborze mniejszych ilości prądu będzie w stanie wyprodukować znacznie większe ilości energii cieplnej dla nieruchomości. Dla przykładu: pompa ciepła 9 kW o wydajności energetycznej na poziomie 3,5 wyprodukuje z 1 kW pobranej energii elektrycznej aż 3,5 kW energii cieplnej. Takie wartości pozwolą na spore oszczędności w kwestii kosztów eksploatacji urządzenia na co dzień w domu.

Pompa ciepła 9 kW. Cena eksploatacji urządzenia w skali roku i miesiąca

Koszt eksploatacji pompy ciepła w skali roku to wydatek na poziomie nawet ponad 20 tys. złotych. Wszystko zależy od tego, jak często używasz ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz pomieszczeń użytkowych. Wysoki pobór prądu wynika jednak ze sporej mocy urządzenia grzewczego. Dzięki temu pompa jest jednak w stanie ogrzać nieruchomość nawet o powierzchni ponad 250m2. W skali miesiąca (szczególnie w sezonie grzewczym) zapłacisz nawet do 2000 złotych. Chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować pompa ciepła, która będzie przede wszystkim odpowiednio wydajna dla twojego domu? W tym celu skorzystaj z internetowego kalkulatora pomp ciepła, co pozwoli ci na wyliczenie orientacyjnych kosztów eksploatacji, a nawet jej zakupu wraz z osprzętem.

Średnie zapotrzebowanie energetyczne nieruchomości o powierzchni 200m2 to nawet do 30 tys. kWh. Warto o tym pamiętać, decydując się na pompę ciepła 9 kW lub nawet taką o większej mocy. Jeśli chcesz wydajnie ogrzewać nieruchomość, koniecznie zainteresuj się ta innowacyjną metodą grzewczą.

Pompa ciepła 9 kW a rekuperacja i fotowoltaika – czy warto to łączyć?

Interesujesz się zasadą działania pompy ciepła, która będzie jednocześnie wydajna, ale i możliwie najtańsza w eksploatacji? Aby nieco ograniczyć wydatki na ogrzewanie nieruchomości w miesiącach grzewczych, możesz zdecydować się na montaż rekuperacji oraz fotowoltaiki – najlepiej w tym samym czasie. Tak przeprowadzone prace termomodernizacyjne wraz z inwestycją w nowoczesne technologie grzewcze pozwolą ci na ograniczenie kosztów eksploatacji pompy ciepła 9 kW do minimum. Nowoczesny system rekuperacji pozwala na ograniczenie temperatury pracy pompy, a fotowoltaika daje pewną niezależność energetyczną dla nieruchomości. Pamiętaj o tym, aby decydować się tylko na sprawdzone rozwiązania, które są polecane przez specjalistów, a także innych użytkowników.

Zobacz też:  Pompa ciepła głębinowa czy powietrzna – którą z nich wybrać?

Czy pompa ciepła 9 kW to dobra inwestycja?

Pompa ciepła 9 kW to doskonała inwestycja, jeśli zapotrzebowanie twojej nieruchomości jest większe niż w przypadku standardowych domów o powierzchni do 150m2. Inwestując w pompy ciepła 9 kW od najlepszych producentów działających w branży zyskujesz gwarancję bezawaryjności, wieloletniego wsparcia serwisowego, a także opcję wydajnego ogrzewania nieruchomości w każdych warunkach pogodowych.

Sądzisz, że pompa ciepła 9 kW nie będzie wystarczająca w stosunku do zapotrzebowania twojego domu na energię cieplną? W takim razie skorzystaj z internetowego kalkulatora, sprawdź dokładną specyfikację techniczną urządzenia oraz przeanalizuj wskaźnik COP. Dopiero na podstawie tych danych będziesz w stanie wybrać pompę ciepła, która spisze się w 100% – zarówno pod kątem ogrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i pomieszczeń mieszkalnych. Zakup pomp ciepła 9 kW niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów, jak np. darmowa energia z gruntu, wody lub powietrza, skuteczne działanie oraz brak konieczności składowania paliwa opałowego, co zawsze jest problematyczne dla właścicieli domów jednorodzinnych. Inwestując w pompy ciepła 9 kW lub inne nie musisz już doprowadzać instalacji gazowej na działkę, ani budować komina, który zajmuje dodatkową powierzchnię użytkową domu jedno- lub wielorodzinnego.

Dyplomowany budowlaniec, utrzymujący się z układania słów w treści. Prywatnie miłośnik ogrodnictwa, zafascynowany odnawialnymi źródłami energii i szansą, jaką stają się dla naszej planety. W wolnych chwilach poświęca czas dobrej książce i aktywności fizycznej.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl