Pompa ciepła 8kW – cena nowoczesnego urządzenia. Ile kosztuje z montażem? Jak działa i gdzie szukać najlepszych urządzeń grzewczych?

Do nowoczesnych nieruchomości o dużej pojemności warto zainwestować w urządzenie, jakim jest pompa ciepła 8kW. Cena takiego sprzętu zależy głównie od mocy, producenta oraz wydajności cieplnej COP.
pompa ciepła 8kw

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób wybrać najlepszą pompę ciepła do swojego domu? To dość proste, ale na etapie zakupu musisz uwzględnić kilka ważnych aspektów. Nowoczesne pompy ciepła 8 kW ceny mają naprawdę różne. Najprostsze urządzenia, które oferują minimum funkcjonalności to wydatek na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Pompa ciepła 8 kW to urządzenie, które nadaje się do ogrzewania nawet największych nieruchomości o powierzchni większej niż 250m2. Poniżej znajdziesz szereg najważniejszych informacji na temat tego typu urządzeń grzewczych.

Czym wyróżnia się pompa ciepła 8 kW?

Innowacyjność, ekologia oraz bezawaryjność – to główne cechy, jakimi wyróżniają się pompy ciepła 8 kW od topowych producentów na rynku. Pamiętaj, aby inwestować wyłącznie w sprawdzone i polecane urządzenia. Te zapewnią ci maksimum wydajności oraz pewność, że będą działać poprawnie przez wiele lat użytkowania niezależnie od warunków pogodowych. Na pewno wiesz, że im wyższa moc pompy, tym większa jej efektywność. To jednak przekłada się na znacznie większy pobór mocy, a to przecież wpłynie na wydatki twojego gospodarstwa domowego. Najnowocześniejsze pompy ciepła 8 kW mają takie cechy elementy wyróżniające, jak:

 • naczynia wzbiorcze,
 • grzałki rezerwowe,
 • zawory odpowietrzające,
 • zawory bezpieczeństwa,
 • filtry magnetyczne,
 • sporej pojemności zbiorniki na CWU,
 • prosty interfejs obsługowy.

Warto dodać, że pompa ciepła 8 kW powinna wyróżniać się doskonałym współczynnikiem COP – najlepiej jeśli ten będzie na poziomie 4 lub 5. Dzięki temu za każdy pobrany 1 kWh z sieci energetycznej pompa wyprodukuje aż 4 lub 5 kWh energii cieplnej. Takie urządzenia uznawane są za najwydajniejsze na rynku, choć cena ich zakupu i montażu wraz z osprzętem jest naprawdę spora.

Zobacz też:  Jak działa i co ile włącza się pompa ciepła - poradnik

Jakie pompy ciepła 8 kW są dostępne na rynku? Podpowiadamy!

Obecnie na rynku znajdziesz wiele rodzajów pomp ciepła, które charakteryzują się wysokim poziomem wydajności, energooszczędnością oraz prostą zasadą działania. Na tę chwilę wyróżniamy trzy typy pomp ciepła, które są chętnie wybierane jako te o mocy do 8 kW:

 • pompy ciepła powietrzne – takie modele pozwalają na przetworzenie powietrza z zewnątrz (nawet przy ujemnych temperaturach) na energię cieplną potrzebną do ogrzewania nieruchomości oraz ciepłej wody użytkowej. Pamiętaj, że takie pompy ciepła 8 kW mają jednak pewne ograniczenia. Jeśli na zewnątrz będą utrzymywać się temperatury poniżej -25 stopni Celsjusza, prawdopodobnie pompa nie będzie wydajnie działać.
 • pompa ciepła gruntowa – to dobre rozwiązanie, choć nieco droższe niż pompa ciepła 8 kW powietrzna. Decydując się na takie urządzenie zyskasz pewność, że będzie wysoce wydajne niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Pamiętaj też, że jej zastosowanie wymaga instalacji kolektora lub wymiennika, którego wielkość i cena montażu zależy od rodzaju gruntu oraz wielkości urządzenia.
 • pompa ciepła wodna – ten system działa dzięki pozyskiwaniu strumienia wodnego np. z rzeki lub ze studni. W tym przypadku pompa działa sprawnie tylko wtedy, kiedy temperatura wody nie jest niższa niż -8 stopni Celsjusza.

Na rynku dostępne są także systemy hybrydowe, które pozwalają na łączenie funkcjonalności pompy ciepła 8 kW powietrznej oraz gruntowej. To daje niesamowite efekty, choć nieco zwiększa cenę całej inwestycji.

Pompa ciepła 8 kW – cena. Ile kosztuje wydajna i ekologiczna pompa wysokiej mocy?

Innowacyjne pompy ciepła powietrze-woda lub gruntowe to wydatek na poziomie średnio od 15 do 30 tys. złotych. Wiele w tym przypadku zależy od tego, na jakiego producenta pomp ciepła się zdecydujesz. Inwestycja w pompę ciepła 8 kW to dobry pomysł, szczególnie jeśli masz do ogrzania naprawdę dużą nieruchomość pod względem powierzchni użytkowej. W przeciwnym razie np. dla domków do 100m2 lepiej wybierz tańszą pompę o niższej mocy.

Zobacz też:  Czy pompa ciepła nadaje się do grzejników wtórnych ogrzewanych wodą?

Teraz już wiesz, ile kosztuje pompa ciepła 8 kW. Cena zakupu to jednak nie wszystko – liczą się też wydatki związane z jej późniejszą eksploatacją. Średni roczny koszt użytkowania pompy o tak wysokiej mocy to wydatek sięgający do 20 tys. złotych. W tym przypadku wiele zależy od tego, jakie temperatury utrzymujesz w domu w okresach grzewczych i jak często podgrzewasz CWU. Aby nieco ograniczyć wydatki, możesz zainwestować w innowacyjne metody grzewcze, z jakimi radzi sobie pompa ciepła 8 kW, a mianowicie:

 • ogrzewanie podłogowe,
 • ogrzewanie sufitowe,
 • ogrzewanie grzejnikowe.

Według wielu specjalistów najefektywniejsze jest ogrzewanie domu przy pomocy paneli podłogowych. Pamiętaj – jeśli bez przerwy ogrzewasz ciepłą wodę musisz liczyć się ze zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym pompy.

Pompa ciepła 8 kW – wady i zalety

Innowacyjna pompa ciepła 8 kW ma wiele zalet, ale także wad. Główne atuty wyboru takiego urządzenia grzewczego, to:

 • wysoki poziom wydajności,
 • doskonała efektywność grzewcza,
 • bezawaryjność,
 • możliwość rozbudowy instalacji o kolejne komponenty bez ryzyka braku odpowiednich zasobów energetycznych.

Oczywiście pompy ciepła 8 kW mają też wady. Koszt ich użytkowania jest znacznie większy, aniżeli w przypadku standardowych urządzeń grzewczych stosowanych w mniejszych nieruchomościach. To samo tyczy się ceny zakupu pompy ciepła 8 kW. Sprzęt od topowych marek dostępnych w Polsce to wydatek nawet ponad 20 tys. złotych. Do tego musisz doliczyć koszt zrealizowania inwestycji, która często wymaga zastosowania zupełnie nowego systemu grzewczego w nieruchomości.

Dlaczego warto ogrzewać dom pompą ciepła 8 kW?

Jest wiele powodów, które przekonują do użytkowania pompy ciepła 8 kW w dużych nieruchomościach. To przede wszystkim spora oszczędność na rachunek za ogrzewanie, a także możliwość przyczynienia się w znacznym stopniu do ochrony środowiska naturalnego. Poza tym – dużym atutem, jakim wyróżnia się pompa ciepła 8 kW jest wygoda użytkowania oraz bezpieczeństwo. Urządzenia pracujące przez całą dobę praktycznie nigdy nie zawodzą, a w razie problemów zawsze możesz skontaktować się z serwisem producenta. Gwarancja na najlepsze pompy ciepła obejmuje nawet kilkanaście lat ciągłej jej pracy niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Zobacz też:  Czy klimatyzator to pompa ciepła: jak wybrać klimatyzację do domu i na co zwracać uwagę

Jaką pompę ciepła 8 kW wybrać do ogrzewania dużej nieruchomości i CWU?

Jeśli już przeglądasz pompy ciepła 8 kW dostępne na rynku, koniecznie wybieraj takie, które wyróżniają się jak najwyższym współczynnikiem COP, doskonałą jakością wykonania oraz wieloletnim serwisem producenta. Dzięki temu będziesz jej używać przez wiele lat bez ryzyka awarii lub jakichkolwiek innych problemów. Na pompy ciepła 8 kW w Polsce możesz otrzymać liczne dofinansowania od rządu. Te pozwolą  ci ograniczyć wydatki na ten cel nawet o kilkadziesiąt procent.

Podsumowując – pompa ciepła 8 kW to dobry wybór jeśli masz nieruchomość o powierzchni nawet 250m2 lub większej albo chcesz wydajnie ogrzać budynek użytku publicznego. Pamiętaj, że do określenia opłacalności zakupu zawsze możesz wykorzystać darmowy kalkulator pomp ciepła. W ten sposób szybko ocenisz realne koszty eksploatacji, a także sprawdzisz, czy pompa ciepła 8 kW nie będzie zakupem na wyrost w stosunku do zapotrzebowania energetycznego twojej nieruchomości. Jeśli nie masz pewności przed zakupem pompy ciepła 8 kW, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą lub przedstawicielem danego producenta, a dowiesz się wszystkiego, co niezbędne w tym zakresie przed ostatecznym zakupem i montażem pompy.

Dyplomowany budowlaniec, utrzymujący się z układania słów w treści. Prywatnie miłośnik ogrodnictwa, zafascynowany odnawialnymi źródłami energii i szansą, jaką stają się dla naszej planety. W wolnych chwilach poświęca czas dobrej książce i aktywności fizycznej.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl