Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Zanieczyszczone, niezdrowe powietrze to stale rosnący problem dużych miast, który skutecznie doskwiera jego mieszkańcom. Zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci coraz częściej pojawiają się uciążliwe alergie i problemy skórne, nierzadko wynikające właśnie z rosnącego poziomu zanieczyszczenia środowiska.
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać

Odpowiedzią na ten problem mogą być szeroko zakrojone, długofalowe kroki, mające na celu zarówno ograniczenie produkcji spalin, jak i większą dbałość o środowisko naturalne. Na ich pożądane efekty przyjdzie nam jednak poczekać. Aby w krótkim czasie zapewnić sobie i swoim bliskim zdrowe, wolne od zanieczyszczeń otoczenie w domu, warto z kolei zainwestować w nowoczesny oczyszczacz powietrza.

Najważniejsze walory oczyszczaczy powietrza

Nowoczesne oczyszczacze powietrza to funkcjonalne urządzenia, które usuwają z naszego najbliższego otoczenia różnego rodzaju zanieczyszczenia. Oczyszczacze nie tylko pozwalają pozbyć się przedostającego się do wnętrza smogu, ale także usuwają z powietrza szkodliwe drobnoustroje. Skutecznie oczyszczają także powietrze w domu z nieprzyjemnego dymu papierosowego, kurzu oraz roztoczy. Filtrowanie powietrza, a co za tym idzie także usuwanie z niego wszelkich zanieczyszczeń korzystnie wpływa na zdrowie i kondycję wszystkich domowników – zapobiega występowaniu chorób układu oddechowego i krążenia. 

Oczyszczacze powietrza to urządzenia będące wyborem szczególnie korzystnym dla alergików, rodzin z małymi dziećmi oraz właścicieli zwierząt. Filtrując powietrze, znacznie ułatwiają funkcjonowanie osobom uczulonym na kurz czy roztocza, a także gwarantują wolne od zanieczyszczeń, bezpieczne dla dzieci powietrze. Urządzenia oczyszczające powietrze są skuteczne i funkcjonalne, ale charakteryzuje je także niebanalny, nowoczesny design, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wystroju niemal dowolnego wnętrza. Pracują one wydajnie, ale wyjątkowo cicho, nie przeszkadzając domownikom w codziennym funkcjonowaniu.

Nowoczesny oczyszczacz powietrza to urządzenie, które mimo posiadania rozmaitych funkcjonalności i wielu trybów pracy jest wyjątkowo prosty w obsłudze.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Wybierając oczyszczacz powietrza do swojego domu, warto zwrócić uwagę na jego najważniejsze cechy oraz funkcjonalności. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiony produkt będzie urządzeniem, które w stu procentach spełniać będzie nasze oczekiwania i potrzeby.

Zobacz też:  Jak działa rekuperator i jak wybrać odpowiedni?

Jednym z najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jest wydajność oczyszczacza i wielkość pomieszczenia, do którego jest on przeznaczony. Parametry te powiedzą nam, jak długo nasze urządzenie będzie w stanie pracować bez konieczności wymiany filtra, a także jaką powierzchnię będzie w stanie efektywnie oczyścić.

Podczas porównywania wybieranych sprzętów warto przyjrzeć się ich współczynnikowi CADR, który określa ilość powietrza, którą urządzenie jest w stanie przefiltrować i oczyścić w ciągu godziny. W przypadku dobrej jakości, wydajnych oczyszczaczy współczynnik ten nie powinien być niższy niż 350–400 m/h. Wydajnością na najwyższym poziomie charakteryzuje się między innymi nowoczesny oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9, którego współczynnik CADR wynosi 618 m3/h. Co więcej, model ten wyposażony jest także w szereg usprawnień, takich jak czujnik poziomu jakości powietrza, automatyczny tryb nocny czy nowoczesny wskaźnik informujący o stopniu zużycia poszczególnych filtrów urządzenia.

Na uwagę zasługuje także przenośny oczyszczacz Electrolux WELL A7 – niewielki, kompaktowy, lecz wydajny. Pracuje cicho, ale skutecznie, co więcej, wyposażony jest także w pięciostopniową filtrację powietrza oraz nowoczesny wentylator 3D. Urządzenie charakteryzujące się nowoczesnym designem. Wyposażone zostało również w praktyczne nóżki, dzięki którym możliwe jest stabilne ustawienie oczyszczacza.

Prosty sposób na zdrowe otoczenie

Nowoczesne oczyszczacze powietrza Electrolux to urządzenia skutecznie filtrujące otoczenie i usuwające z niego wszelkie szkodliwe drobnoustroje oraz zanieczyszczenia. Tym samym stanowią one skuteczną pomoc w walce ze smogiem, kurzem czy roztoczami pojawiającymi się w naszym domu.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl