Dlaczego warto kupować drewniane zabawki dla dzieci?

Wraz ze zwiększoną świadomością ekologiczną zaczęliśmy nie tylko segregować śmieci, oszczędzać wodę, czy rozważniej kupować produkty spożywcze i kosmetyczne, ale też przykładać wagę do materiałów, z których produkowane są zabawki dla dzieci.

W związku z tą zmianą wyraźnie wzrosło zainteresowanie zabawkami drewnianymi – ekologicznymi, bezpiecznymi i nieprzeciętnie trwałymi. Wbrew pozorom świat drewnianych zabawek zawiera w sobie znacznie więcej możliwości, niż tylko najpopularniejsze, czyli klocki. Jakie zabawki drewniane znaleźć można w sklepach? Jak wybierać produkty dla dzieci, by mieć pewność ich maksymalnego bezpieczeństwa?

Drewniane zabawki dla dzieci – co znajdziemy w sklepach?

Na hasło „drewniane zabawki” większość automatycznie reaguje skojarzeniem z klasycznymi klockami. Tymczasem wraz ze wzrostem zainteresowania ekologią producenci zaczęli proponować coraz więcej gadżetów z tego materiału. Obecnie w sklepach znaleźć można np.:

  • zabawkowe akcesoria kuchenne z drewna – zabawy w naśladownictwo to jedne z pierwszych dziecięcych rozrywek. Maluchy uwielbiają powtarzać gesty otoczenia, w tym przygotowywania posiłków. W sklepach znaleźć można mnóstwo drewnianych owoców, warzyw i naczyń, które umożliwiają zabawę w małego kucharza lub kucharkę. Bardzo często posiadają one również wmontowane magnesy, dzięki którym najmłodsi mogą nawet „siekać” produkty spożywcze!
  • drewniane zabawki Montessori – ich głównym celem jest stymulacja u maluchów zdolności motorycznych, kreatywności, czy umiejętności rozpoznawania kształtów. Najczęściej opierają się na łączeniu kształtów i kolorów, czy dopasowywaniu wielkości. Ciekawym przykładem drewnianych zabawek Montessori są przeplotki polskiej marki Millin. Korzystanie z nich polega na przewlekaniu sznurka przez otwory w przedmiotach o różnych, uroczych kształtach i kolorach;
  • zabawki drewniane do ogrodu – grabki, łopatki, a nawet niewielkie foremki również mogą być wykonane z drewna. Właściwie zaimpregnowane są nie tylko praktyczne, ale i całkowicie bezpieczne dla maluchów. Co więcej, o wiele trudniej je zepsuć, niż zabawki z plastiku;
  • drewniane instrumenty muzyczne – wszelkiego rodzaju grzechotki, kastaniety, flety, a nawet instrumenty. W sklepach można znaleźć w niskich cenach nawet zestawy różnego rodzaju grających przedmiotów. Warto przy tym pamiętać, że większość instrumentów z drewna jest dla otoczenia mniej uciążliwa od tych np. metalowych;
  • drewniane puzzle – z wypalanymi, ręcznie malowanymi lub nadrukowanymi obrazkami o szalonych kształtach elementów są lepszym wyborem, zwłaszcza dla małych dzieci, niż klasyczne puzzle. Nie da się ich bowiem wciskać na siłę. Poza tym są trwalsze i trudniej je pogubić;
  • drewniane pojazdy i tory – może i nie są tak realistycznie wykonane, jak metalowe resoraki, czy pociągi, ale przetrwają nawet najbardziej energiczne zabawy najmłodszych dzieci. Nie trzeba się też bać, że stracą któryś z elementów, gdy maluch w zapomnieniu zacznie wkładać autko do buzi. Poza małymi pojazdami w sklepach znaleźć można również wszelkiego rodzaju pchacze;
  • drewniane lalki i kukiełki – współczesne lalki z drewna mogą mieć ruchome kończyny i zmieniać stroje równie często, jak ich plastikowe i realistyczne odpowiedniki. Podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionych zabawek drewnianych ich główną zaletą jest nieprzeciętna trwałość oraz bezpieczeństwo.
Zobacz też:  Odbiór domu od dewelopera na co zwrócić uwagę?

To oczywiście nie koniec listy drewnianych zabawek. Na rynku pojawia się coraz więcej podobnych propozycji. Warto zwrócić szczególną uwagę na małych, lokalnych producentów.

Jak wybierać drewniane zabawki dla dzieci?

Zasady kupowania drewnianych zabawek dla dzieci są podobne do tych, które obowiązują w przypadku innych dziecięcych produktów. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wiek dziecka, do którego adresowany jest dany gadżet. Następnie warto na własną rękę potwierdzić, że nie zawiera on żadnych małych elementów, które mogłyby zostać przez malucha połknięte. Nie mniej istotne jest oczywiście wykonanie zabawki – potwierdzenie sposobu jej impregnacji oraz wszelakiego rodzaju atesty gwarantujące nietoksyczność zastosowanych substancji.

Drewniane zabawki dla dzieci znajdziesz w medme sklep!

Jeżeli interesują Cię drewniane i inne ekologiczne zabawki, to warto poszukać ich w medme sklep. To marketplace, który zrzesza wielu sprzedawców w jednym miejscu – zarówno tych małych, jak i dużych; zawsze starannie wyselekcjonowanych. Dzięki temu możesz w jednym miejscu porównać dostępne oferty zarówno pod kątem różnorodności, jak i cen. W stronie medme sklep możesz też przeczytać przydatne artykuły, np. o tym, jak wybrać drewniane zabawki dla swojego dziecka.

Od 2019 roku pisze artykuły z dziedziny odnawialnych źródeł energii, sama starając się żyć ekologicznie, by nie nadwyrężać planety. Stara się pomagać innym w wyborze rozwiązań dotyczących ogrzewania domów, jak i oszczędności z tego wynikających.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl