Wózki paletowe idealne dla twojej firmy

W pracy w handlu i logistyce duże znaczenie ma odciążenie fizyczne pracowników, a także zwiększenie efektywności wykonywanych działań. Jednym ze świetnych rozwiązań jest wykorzystanie wózków paletowych ręcznych.

Stworzone dla praktycznego zastosowania

Duże ładunki powinny być przenoszone w efektywny i bezpieczny sposób. Transport towarów spaletyzowanych to ważny element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw, dlatego wykorzystywane do tego urządzenia muszą być proste w obsłudze. Tak zwane paleciaki ręczne są podstawowymi i niezastąpionymi narzędziami pozwalającymi na realizację łańcucha dostaw i zaopatrzenie produkcji. Przydają się wszędzie tam, gdzie trzeba przenosić ładunki. Niezależnie od tego, czy coś jest dostarczane, by zostało sprzedane, przetworzone, czy zużyte na miejscu, przemieszczanie towarów stanowi element intralogistyki firmy. Wózek paletowy ręczny sprawdza się idealnie w wielu branżach, w tym w handlu oraz w magazynach i logistyce. W przypadku bardzo dużego tempa, szerokiego zakresu działań i ogromnej ilości przenoszonych towarów używane są wózki widłowe elektryczne, unoszące oraz podnośnikowe. Ręczny wózek paletowy z kolei stanowi narzędzie podstawowe, które może być urządzeniem pomocniczym lub głównym środkiem transportowania spaletyzowanych towarów w firmie. W obu tych przypadkach najlepiej postawić na niezawodny sprzęt wysokiej klasy. Ręczne wózki paletowe spisują się znakomicie i są niezastąpione w przypadku zaopatrywania sklepów, a także na produkcji i w warsztatach. Na wąskich obszarach, na których trzeba precyzyjnie manewrować, niezbędne jest wózek z dyszlem o dużym promieniu skrętu. Używając go, bez problemu można pozostawić paletę między półkami sklepowymi lub poruszać się po małym i średnim warsztacie. 

Najlepiej zaprojektowany sprzęt

Bardzo istotne w wybieraniu urządzenia do transportu palet jest zwrócenie uwagi na jego trwałość i wytrzymałość. Solidnie wykonane wózki ręczne posłużą przez lata, będą więc trafioną inwestycją. Odporna na uszkodzenia stalowa konstrukcja sprawdzi się przy wielu zadaniach. Kolejnym aspektem, nad którym należałoby się pochylić, jest innowacyjność – jedynie najnowocześniejsze produkty sprawdzą się w dłuższej perspektywie. Jedną z lepszych funkcji wózków paletowych jest podnoszenie nawet 200-kilogramowych ładunków w kilkanaście sekund. Podczas pracy w szybkim tempie każda chwila ma znaczenie. Same widły, koła oraz rolki podporowe można dobrać w zależności od przeznaczenia, aby idealnie dostosować pojazdy do działań w firmie. Opcjonalne podnoszenie nożycowe (elektryczne lub ręczne) umożliwia unoszenie ładunków o masie 1 tony na 800 mm. To dodatkowy atut i może okazać się niezwykle przydatny. Sama popularność paleciaków stanowi o ich praktyczności, a możliwość obsługi tych pojazdów bez dodatkowych uprawnień czyni je łatwiej dostępnymi. 

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl