Ekologiczna antykoncepcja – jak się zabezpieczać i być eko?

ekologiczna antykoncepcja

Antykoncepcja zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, jest obecnie powszechnie dostępna, nie da się ukryć, że korzysta się z niej na szeroką skalę. Wynika to z faktu, że jest ona skuteczną i jedyną nieinwazyjną metodą zapobiegania ciąży. Obecnie jednak poszło się o krok dalej i okazało się, że antykoncepcja może być ekologiczna! Wobec tego co zaliczamy do ekologicznej antykoncepcji?

Czy antykoncepcja jest lub może być eko?

Ekologiczna antykoncepcja to temat, który jest dość często poruszany w obecnej rzeczywistości. Z racji tego, że świadomość społeczna odnośnie metod zapobiegania ciąży stale się zwiększa. Nie da się ukryć, że antykoncepcja obecnie przybiera różnorodne formy, a jej wysoka skuteczność jest udowodniona naukowo. Obecnie duże zmiany zaszły również w ludzkich poglądach. Skoro możemy cieszyć się antykoncepcją, to czy nie możemy przy tym również przyczynić się do ochrony środowiska? Łączenie antykoncepcji z ekologią stało się już standardową praktyką, która nikogo nie dziwi. Jednak dlaczego wręcz kochamy antykoncepcję? Doceniamy ją sobie przede wszystkim ze względu na to, że pozwala ona cieszyć się zbliżeniem, a co więcej nie niosła za sobą ryzyka niechcianej ciąży. Wobec tego skoro temat antykoncepcji w naszym społeczeństwie został już całkowicie znormalizowany, warto rozważaniom poddać fakt, czy możliwa jest jej ekologiczność. Okazuje się, że jak najbardziej można zachować zasady zgodne z ekologią, nawet w momencie przeżywania romantycznych chwil z partnerem. Zarówno antykoncepcja dla mężczyzn czyli klasyczne prezerwatywy, a także antykoncepcja hormonalna dla pań mogą być zgodne z naszym o organizmem, a także i… wymogami ochrony środowiska. Choć z całą pewnością dla wielu z nas jest to dość ciekawe lub z drugiej strony nawet kontrowersyjne połączenie, to przy zapobieganiu niechcianej ciąży, można dodatkowo dbać o przyrodę!

Zobacz też:  Geotermia – co to jest? Energia geotermalna.

Innowacyjne, ekologiczne prezerwatywy, czyli ekologiczna antykoncepcja dla panów!

Nie da się ukryć, że obecnie to właśnie prezerwatywy są jedną z najpopularniejszych forma antykoncepcji. Co więcej prezerwatywy obecnie można kupić dosłownie wszędzie i często wskazuje się na to, że jest to jedna z najtańszych i najmniej inwazyjnych metod antykoncepcji. Co więcej korzystanie z prezerwatyw zwalnia partnerkę ze stosowania antykoncepcji hormonalnej, która może wywołać u niej skutki niepożądane. Rynek prezerwatyw z pewnością szybko się rozwinął, a obecnie mamy możliwość korzystania z prezerwatyw całkowicie ekologicznych. Nie są one już produkowane ze sztucznego lateksu, który nie ulegał recyklingowi, a tym samym zalegał na wysypiskach śmieci przez wiele lat i szkodził środowisku naturalnemu. Wprowadzone na rynek przez wiele firm ekologiczne prezerwatywy, wykonane są z materiałów w 100 procentach biodegradowalnych. Oznacza to, że nie szkodą środowisku. Są one również całkowicie bezpieczne w stosowaniu i nie przyczynią się do powstania różnorodnych reakcji alergicznych czy wysypek w miejscach intymnych. W ten sposób chronimy siebie oraz przyrodę! Więcej informacji na portalu edukacji seksualnej Sekspedia.pl

Antykoncepcja hormonalna- panie również mogą być eko w łóżku!

Panie również chętnie stosują antykoncepcje, więc pewnie mogą zastanawiać się, jakie są dla nich ekologiczne rozwiązania i metody. Niestety tabletki antykoncepcyjne nie mogą się już bardziej zmienić. Jednak jeśli kobiety nie chcą szkodzić środowisku, a jednocześnie chcą się zabezpieczyć i czerpać przyjemność ze stosunku seksualnego wraz z partnerem, wówczas powinny zdecydować się na plastry lub spirale domaciczne. Okazuje się, że obie te metody antykoncepcji są wykonane i zaprojektowane w taki sposób by nie szkodziły one środowisku naturalnemu. Wobec tego nie tylko skutecznie chronią panie, ale także i nasz cały mikroklimat. Można się zatem zastanawiać, czy kolejnych nowości wkrótce możemy spodziewać się od kolejnych producentów antykoncepcji, czy jednak zdecydowali się oni na to, by osiąść na laurach i zaprzestać na tym, co już w zakresie antykoncepcji nam dostarczyli?

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl