Samolot elektryczny pasażerski- podróże z korzyścią dla środowiska

Samolot elektryczny pasażerski- podróże z korzyścią dla środowiska

Nie da się ukryć, że szeroko doceniamy sobie podróże samolotem. Są one wygodne i szybkie, jednak szkodzą one naszemu środowisku. Okazuje się, że ślad węglowy jaki pozostawia po sobie samolot pasażerki jest prawdziwie zabójczy dla naszego środowiska. Wobec tego z rozwiązaniem przychodzi samolot elektryczny pasażerki.

Podróże samolotem z korzyścią dla środowiska- czy to możliwe?

Nie da się ukryć, że podróże samolotem należą do najbardziej popularnych i ulubionych przez wszystkich turystów. Wobec tego często rezerwujemy bilety na samolot, nie zastanawiając się w jaki sposób możemy przyczyniać się tym sposobem do tego, by dewastować nasze środowisko naturalne. Okazuje się, że ślad węglowy samolotów to coraz popularniejszy temat dyskusji mediów na całym świecie. Jedna podróż z Warszawy np. do Lizbony może doprowadzić do emisji nawet 460 kilogramów dwutlenku węgla, który wywrze nieodwracalne piętno na tym, jak będzie prezentował się nasz klimat i środowisko naturalne. Patrząc na to, ile samolotów dziennie przecina niebo na całym świecie, bardzo łatwo można wywnioskować, że nie da się nawet zsumować liczby zanieczyszczeń jakie są przez te samoloty wydalane. Podróż jednak do tej pory zbytnio się tym nie przejmowali. Jednak obecnie coraz więcej firm- producentów, którzy te samoloty wytwarzają, a także i części do nich, zaczynają zastanawiać się nad tym, jak można poprawić stan środowiska naturalnego. Doszli więc oni do wniosku, że podróżowanie z korzyścią dla środowiska naturalnego jest jak najbardziej możliwe. Można powiedzieć, że zdecydowali się oni na prawdziwie oryginalne rozwiązanie. By jednak nieco je przybliżyć, warto podać jedynie jedno określenie „elektryczność”. Samochody elektryczne już od kilkunastu lat poruszają się po drogach na całym świecie, a co za tym idzie elektryczne mogą być też samoloty. Portal Travelers już doskonale wie, że pierwszy samolot elektryczny pasażerski przecina już niebo.

Zobacz też:  Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna: jaką wybrać ofertę i dostawcę paneli słonecznych?

Co warto wiedzieć o pierwszym, elektrycznym samolocie pasażerskim?

Nie da się ukryć, że pierwszy samolot elektryczny pasażerki miał być prawdziwą rewolucją na rynku tego typu maszyn. Okazuje się bowiem, że byłby to również pierwszy na całym świecie samolot, który byłby przyjazny środowisku. Z pewnością wiele firm miało go w swoich planach, jednak wykonaniem zajęła się firma Heart Aerospace. To właśnie ona jako pierwsza zaoferowała niewielkich rozmiarów samolot pasażerki, który był wyposażony w napęd całkowicie elektryczny. Firma ta znajduje się w Szwecji i zaprezentowała szerokiemu gronu odbiorców model ES-19. Obecnie maszyna ta na samym starcie będzie używana wyłącznie do lotów regionalnych, pomiędzy największymi, szwedzkimi miastami. Szwedzi z pewnością mogą być niezwykle dumni ze swojego dzieła, którego wcześniej nie zaprezentował dosłownie nikt inny. Dlaczego? Być może to właśnie oni przykładają największą uwagę do tego, by chronić środowisko naturalne. Jednak jak będzie się prezentował samolot elektryczny pasażerki? Otóż zgodnie z założeniami ma on zostać wyposażony w cztery, dość mocne silniki elektryczne. One z kolei mają zapewnić możliwości w zakresie rozpędzenia prędkości nawet do 400 kilometrów na godzinę. Oczywiście zastosowanie w samolocie silników elektrycznych wiąże się również z tym, że będzie on miał ograniczony zasięg. W tym przypadku będzie on wynosił 400 kilometrów, a co więcej, będą mogły zabrać na pokład, jednorazowo nie więcej niż 20 pasażerów. Być może to właśnie te limity są powodem do tego, że pierwszy samolot elektryczny pasażerki ma być wykorzystywany jedynie w przypadku lotów regionalnych? Niemniej jednak pierwsza sprzedaż tego ekologicznego modelu ma nastąpić już za 6 lat. Co więcej tym projektem od razu zainteresowało się wiele przewoźników i firm, którzy z pewnością chcieliby mieć taką maszynę w swojej flocie. Obecnie jednak śmiało można powiedzieć, że szwedzki wynalazek śmiało można nazwać maszyną przyszłości, która skutecznie pomoże ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery i zapobiegnie dewastacji środowiska.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl