Czym są znaki aktywne D-6?

znaki aktywne D-6

Odpowiednie oznaczenia na drogach to podstawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Istnieją miejsca szczególnie niebezpieczne lub bardzo zatłoczone, które wymagają zwiększenia uwagi kierowcy. Tu z pomocą przychodzą znaki aktywne D-6

Czym są znaki aktywne D-6?

Znaki aktywne to inaczej znaki pulsacyjne, które zawierają pulsatory oraz diody LED. Składają się z odblaskowej grafiki oraz świateł, które dzięki zastosowaniu technologii LED nie zużywają tyle energii, co światła halogenowe. Przy pomocy migającego światła znaki aktywne skupiają uwagę kierowcy i informują go, że musi zachować szczególną ostrożność, zbliżając się do przejścia dla pieszych. Takie ostrzeżenia powinny być umieszczane zwłaszcza przy szkołach oraz przedszkolach. Znaki aktywne D-6 łatwiej zauważyć na odległość oraz są widoczne w złych warunkach pogodowych, a także w nocy.

Dzięki temu kierowca ma szansę zareagować wcześniej niż w przypadku dostrzeżenia tradycyjnych znaków drogowych. Ich obecność poprawia bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych oraz pozwala na uniknięcie wypadków drogowych. Należy podkreślić, że poprawnie wykonane znaki aktywne nie oślepiają i nie dekoncentrują kierowców, ale ostrzegają go przed niebezpieczeństwem.

Znaki aktywne – sposób zasilania 

Znaki aktywne mogą posiadać różne systemy zasilania. W zależności od wymagań klientów oraz warunków atmosferycznych produkujemy znaki z zasilaniem solarnym, wiatrowym, hybrydowym, sieciowym oraz buforowym. Klienci często decydują się na solarny znak aktywny D-6. Jego zdecydowaną zaletą jest brak kosztów eksploatacji. Automatyczne zasilanie paneli zapewnia dużą jasność świecenia nawet w pochmurne dni.

Sprawdź też: systemy SZR

Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej solarne znaki aktywne są rozwiązaniem przyjaznym środowisku. Ponadto łatwość oraz szybkość montażu zapewniają krótki czas oczekiwania na realizację usługi. Takie znaki nie wymagają kosztownych instalacji oraz związanych z nimi wykopów i trasowania linii zasilających i komunikacyjnych. Przed wyborem odpowiedniego sposobu zasilania należy ustalić dokładne miejsce zamontowania znaku oraz warunki atmosferyczne, jakie tam panują.

Zobacz też:  Samolot elektryczny pasażerski- podróże z korzyścią dla środowiska

Dlaczego warto postawić znak aktywny?

Celem znaku aktywnego jest zwiększenie świadomości użytkowników dróg na temat nadchodzących potencjalnych zagrożeń. Mimo że kosztuje on więcej niż znak tradycyjny, jest to inwestycja na długie lata. Ponadto dzięki odpowiedniemu zasilaniu, można zminimalizować koszty eksploatacji. Istnieją miejsca na drodze, w których znak odblaskowy może nie wystarczyć.

Podczas prowadzenia pojazdu kierowcom zdarza się chwilowo utracić koncentrację, co w miejscach szczególnie niebezpiecznych lub zatłoczonych może doprowadzić do tragedii. Znaków aktywnych nie da się przeoczyć nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. To skuteczny sposób zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Takie znaki warto również postawić w przypadku robót drogowych czy zmian organizacji ruchu. Są to miejsca, w których uwaga kierowcy musi być podzielona, dlatego szczególnie łatwo o pominięcie znaku.

znak aktywny stop
Znak aktywny B-20 „STOP”

Znaki aktywne TIOMAN

Poprawa bezpieczeństwa na drogach to misja firmy TIOMAN. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu znaków drogowych oraz szereg certyfikatów jakości naszych produktów i usług. Dzięki nowoczesnemu podejściu specjalistów wciąż poszerzamy gamę nowych produktów oraz ulepszamy te starsze. Dopasowujemy się do potrzeb wszystkich klientów. Oprócz znaku D-6, w naszej ofercie znajdują się również znaki: ograniczenia prędkości (B-33), STOP (B-20) oraz tablic kierunkowych (U-3a, U-3b) a także pylony aktywne. Ponadto możemy wykonać każdy znak w technologii aktywnej na zamówienie.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl