Filtracja oleju hydraulicznego od A do Z

filtracja oleju

Najróżniejsze maszyny oraz pojazdy są wyposażone w specjalne systemy smarowania, które mają za zadanie znaczne minimalizowanie skutków tarcia. Specjalne oleje wykorzystywane są między innymi w różnych silnikach, układach hydraulicznych, a także w przekładniach. Miejsca te są narażone na bardzo wysokie temperatury, tarcie, a także na zanieczyszczenia, które mogą się dostać do olejów. Aby temu zapobiec najważniejsze jest zastosowanie sytemu filtracji olejów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Czym się zajmuje firma FHU Olbromski?

Firma FHU Olbromski to działalność gospodarcza, której głównym obszarem zainteresowań jest dystrybucja olejów, płynów eksploatacyjnych oraz smarów o najwyższej jakości. Od 2002 roku rozwinęła się coraz bardziej. 

Sprawdź też: klasa czystości oleju

Jest to firma rodzinna, która cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. W ofercie dostępny jest profesjonalny serwis olejowy, który umożliwia skuteczne filtrowanie oleju hydraulicznego, przekładniowego, a także mikrofiltrację. Na każdym etapie współpracy zapewniane są najwyższe standardy przy jednoczesnych bardzo atrakcyjnych cenach. 

Warto zaznaczyć, że firma FHU Olbromski od wielu lat współpracuje z firmą KLEENOIL, która jest głównym dostawcą produktów koniecznych do przeprowadzenia skutecznej filtracji. Filtry firmy KLEENOIL pozwalają znacznie wydłużyć czas pracy danych urządzeń przed wymianą oleju na nowy, a także usuwają wodę z bardzo dużą dokładnością. 

Na czym polega filtracja olejów?

Filtrowanie olejów to bardzo ważna kwestia. Dzięki zastosowaniu rozwiązania tego typu można skutecznie wydłużyć żywotność wszelkich płynów i substancji wykorzystywanych w układach hydraulicznych. Warto zaznaczyć, że działanie filtrów przebiega w taki sposób, aby żadne dodatki uszlachetniające nie zostały wchłonięte. Jest to bardzo ważne. 

Aby filtrowanie było skuteczne wykorzystywane są specjalistyczne systemy, które można podłączać do układu smarowania. Filtrowanie oleju odbywa się trochę inaczej niż ma to miejsce w przypadku standardowych urządzeń. Do czyszczenia pobiera się jedynie niewielką ilość środków smarujących i przepuszcza się ją przez filtry. Pozwala to na stałe pracowanie płynu, który znajduje się w układzie. 

Zobacz też:  Foton i jego tajemnice. Jak wykorzystują go nowoczesne technologie i czy może uratować naszą planetę?

Głównym elementem systemu filtracyjnego jest specjalny filtr wytworzony z pulpy celulozowej. Ma on postać długich włókien, które się na siebie nawijają, co sprawia, że filtracja oleju hydraulicznego jest znacznie skuteczniejsza. Taki filtr pozwala na usunięcie drobnych cząsteczek nawet o wielkości 1 mikrona. Warto także zaznaczyć, że filtr pochłania także wilgoć, która nie powinna się przedostać do układu smarowania. Drobne cząsteczki wody zostają wchłaniane przez włókna celulozowe i zatrzymane we wnętrzu filtra. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Firma FHU Olbromski umożliwia filtrowanie oleju w najróżniejszych pojazdach i maszynach. W ofercie dostępne są różne urządzenia, dzięki którym można filtrować zarówno małe jak i duże układy. Warto zaznaczyć, że proces filtrowania oleju trwa kilka godzin, dokładny czas jest zależny przede wszystkim od jego objętości, a także od poziomu zanieczyszczenia. 

Zobacz także: usuwanie wody z oleju hydraulicznego

Usługi są pełnione przez cały tydzień, dzięki temu postoje maszyn nie są konieczne. Proces filtrowania jest przeprowadzany w miejscu wybranym przez klienta. Ponadto, jeżeli zajdzie taka potrzeba firma oferuje możliwość dostarczenia olejów najwyższej jakości. 

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl