Filtracja oleju hydraulicznego od A do Z

filtracja oleju

Najróżniejsze maszyny oraz pojazdy są wyposażone w specjalne systemy smarowania, które mają za zadanie znaczne minimalizowanie skutków tarcia. Specjalne oleje wykorzystywane są między innymi w różnych silnikach, układach hydraulicznych, a także w przekładniach. Miejsca te są narażone na bardzo wysokie temperatury, tarcie, a także na zanieczyszczenia, które mogą się dostać do olejów. Aby temu zapobiec najważniejsze jest zastosowanie sytemu filtracji olejów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Czym się zajmuje firma FHU Olbromski?

Firma FHU Olbromski to działalność gospodarcza, której głównym obszarem zainteresowań jest dystrybucja olejów, płynów eksploatacyjnych oraz smarów o najwyższej jakości. Od 2002 roku rozwinęła się coraz bardziej. 

Sprawdź też: klasa czystości oleju

Jest to firma rodzinna, która cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. W ofercie dostępny jest profesjonalny serwis olejowy, który umożliwia skuteczne filtrowanie oleju hydraulicznego, przekładniowego, a także mikrofiltrację. Na każdym etapie współpracy zapewniane są najwyższe standardy przy jednoczesnych bardzo atrakcyjnych cenach. 

Warto zaznaczyć, że firma FHU Olbromski od wielu lat współpracuje z firmą KLEENOIL, która jest głównym dostawcą produktów koniecznych do przeprowadzenia skutecznej filtracji. Filtry firmy KLEENOIL pozwalają znacznie wydłużyć czas pracy danych urządzeń przed wymianą oleju na nowy, a także usuwają wodę z bardzo dużą dokładnością. 

Na czym polega filtracja olejów?

Filtrowanie olejów to bardzo ważna kwestia. Dzięki zastosowaniu rozwiązania tego typu można skutecznie wydłużyć żywotność wszelkich płynów i substancji wykorzystywanych w układach hydraulicznych. Warto zaznaczyć, że działanie filtrów przebiega w taki sposób, aby żadne dodatki uszlachetniające nie zostały wchłonięte. Jest to bardzo ważne. 

Zobacz też:  Samolot elektryczny pasażerski- podróże z korzyścią dla środowiska

Aby filtrowanie było skuteczne wykorzystywane są specjalistyczne systemy, które można podłączać do układu smarowania. Filtrowanie oleju odbywa się trochę inaczej niż ma to miejsce w przypadku standardowych urządzeń. Do czyszczenia pobiera się jedynie niewielką ilość środków smarujących i przepuszcza się ją przez filtry. Pozwala to na stałe pracowanie płynu, który znajduje się w układzie. 

Głównym elementem systemu filtracyjnego jest specjalny filtr wytworzony z pulpy celulozowej. Ma on postać długich włókien, które się na siebie nawijają, co sprawia, że filtracja oleju hydraulicznego jest znacznie skuteczniejsza. Taki filtr pozwala na usunięcie drobnych cząsteczek nawet o wielkości 1 mikrona. Warto także zaznaczyć, że filtr pochłania także wilgoć, która nie powinna się przedostać do układu smarowania. Drobne cząsteczki wody zostają wchłaniane przez włókna celulozowe i zatrzymane we wnętrzu filtra. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Firma FHU Olbromski umożliwia filtrowanie oleju w najróżniejszych pojazdach i maszynach. W ofercie dostępne są różne urządzenia, dzięki którym można filtrować zarówno małe jak i duże układy. Warto zaznaczyć, że proces filtrowania oleju trwa kilka godzin, dokładny czas jest zależny przede wszystkim od jego objętości, a także od poziomu zanieczyszczenia. 

Zobacz także: usuwanie wody z oleju hydraulicznego

Usługi są pełnione przez cały tydzień, dzięki temu postoje maszyn nie są konieczne. Proces filtrowania jest przeprowadzany w miejscu wybranym przez klienta. Ponadto, jeżeli zajdzie taka potrzeba firma oferuje możliwość dostarczenia olejów najwyższej jakości. 

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl