Skąd wziąć informację, ile pustaków będzie potrzebne do budowy domu?

Pustaki z ceramiki poryzowanej to najlepszy wybór, jeśli chodzi o materiał do murowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Elementy o takiej budowie są lekkie, wytrzymałe, a przy tym osiągają najlepsze parametry izolacyjności termicznej.

Oszacowanie ilości pustaków potrzebnych do budowy domu to błahostka. Chcąc poznać dokładną liczbę konkretnych elementów murowych i palet, wystarczy użyć kalkulatora zapotrzebowania Porotherm.

Jaki materiał murowy jest najlepszy do budowy domu?

Planując budowę domu, trzeba podjąć decyzję dotyczącą materiału murowego do wykonania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Wyrobem, który charakteryzuje się najwyższą funkcjonalnością, jest w takim przypadku ceramika poryzowana. Materiał ten powstaje w naturalnym procesie wypalania gliny z dodatkiem trocin. Efektem zastosowania takiej technologii jest powstanie poryzowanych pustaków ceramicznych o efektywnych parametrach użytkowych. Elementy tego typu wykazują się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz niepodatnością na nasiąkanie wodą. Porowata struktura materiału z jednej strony zapewnia lekkość, a z drugiej sprawia, że przegroda wykonana z pustaków ceramicznych wykazuje się bardzo wysoką izolacyjnością termiczną.

Wielu inwestorów znajdujących się na początkowym etapie procesu inwestycyjnego zastanawia się, jak obliczyć ilość pustaków na dom. Podpowiadamy: wystarczy użyć kalkulatora zapotrzebowania Porotherm, który jest inteligentnym narzędziem umożliwiającym oszacowanie nie tylko dokładnej liczby elementów murowych, ale także liczby palet potrzebnych do ich transportu i składowania.

Jak należy używać kalkulatora zapotrzebowania Porotherm?

Kalkulator zapotrzebowania Porotherm to bardzo proste w obsłudze narzędzie, które nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania, ponieważ działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Chcąc określić potrzebną ilość materiału murowego, należy obliczyć powierzchnię ścian danego rodzaju. Po wpisaniu danych liczbowych w pierwsze edytowalne pole można przejść do wyboru konkretnego typu pustaka. Ze względu na fakt, iż pionowe przegrody mogą być wznoszone z zastosowaniem spoin o różnej grubości, w kalkulatorze trzeba wybrać założony sposób murowania.

Po wprowadzeniu do narzędzia wszystkich niezbędnych danych otrzymujemy złożoną informację zwrotną. Na podstawie podanych informacji kalkulator wyliczy liczbę pustaków potrzebnych do wymurowania każdego metra kwadratowego przegrody. Kolejną informacją zwrotną będzie konkretna liczba pustaków potrzebna do wzniesienia ścian danego typu. Kalkulator określa także liczbę palet, która jest niezbędna do przetransportowania i magazynowania materiału murowego.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl