Jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego? Wszystko, co musisz wiedzieć o magazynach energii!

Magazyny energii przy instalacji fotowoltaicznej są coraz bardziej popularne. Pozwalają one na znaczne zmniejszenie kosztów energii. Oszczędzanie może znacząco wpłynąć na zasobność portfela. Jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego? Dowiedz się już teraz!
Jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego

Popularność magazynów energii cały czas rośnie. Mimo to w Polsce nie korzysta się z nich w takim stopniu, jak w innych krajach europejskich. Klienci najczęściej zwracają uwagę na to, że magazyny energii są dla nich po prostu za drogie. Pojawia się jednak coraz więcej programów, które dają możliwość otrzymania dotacji na zakup. Zanim zaczniesz się starać o dofinansowanie, to powinieneś wiedzieć jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego będzie najbardziej odpowiedni. Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Dlaczego warto zdecydować się na magazyn energii?

Wbrew pozorom magazyny energii nie są korzystne jedynie przy fotowoltaice. Kupując magazyn energii, możesz zabezpieczyć swój dom przed anomaliami pogodowymi, które mogą stworzyć problemy z dostawami prądu. Jeżeli jesteś posiadaczem instalacji fotowoltaicznej, to pewnie wiesz już, że może ona pokryć całe zapotrzebowanie na prąd w gospodarstwie domowym. Nadwyżki wyprodukowanej energii można sprzedać, ale jest jeszcze jedno rozwiązanie. Energię możesz także magazynować, co jest bardzo dobrą decyzją. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystywać całą energię produkowaną przez panele i nic się nie zmarnuje. Magazyny energii to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które na pewno warto rozważyć. 

Jeżeli nie korzystasz z instalacji fotowoltaicznej, to również warto zastanowić się nad magazynami energii. Każdego lata zdarzają się burze lub wichury o różnej mocy, które mogą doprowadzić do zerwania linii wysokiego napięcia. Bywa, że taka sytuacja jest bardzo niekomfortowa dla mieszańców. Magazyn energii pozwala na uniknięcie sytuacji, w których w twoim domu zabraknie energii elektrycznej. Mając magazyn energii, możesz czuć się w pewnym stopniu uniezależniony od sytuacji losowych związanych z brakiem energii.

Zobacz też:  Magazyn energii 5 kW – cena akumulatora stosowanego w fotowoltaice

Jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego wybrać?

Magazyn energii powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb właściciela domu jednorodzinnego. Wielkość magazynu energii może równać się wielkości fotowoltaiki, ale nie jest to wymagane. Nic się nie stanie, jeżeli będzie on mniejszy lub większy. Przede wszystkim trzeba znać rzeczywistą ilość pobieranej energii i dopiero na jej podstawie wybrać odpowiedni magazyn energii.

Wybór odpowiedniego magazynu energii dla fotowoltaiki warto dobrać w asyście instalatora. Pomoże on dobrać odpowiednie urządzenia, a ty będziesz miał pewność, że wszystko jest w porządku.

Jaki rodzaj magazynu energii wybrać?

Jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego? Warto przyjrzeć się dostępnym technologiom. Dawniej używało się akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które obecnie zastąpiono zdecydowanie nowocześniejszą technologią litowo-żelazowo-fosforową. Takie nowoczesne akumulatory mają bardzo dużo zalet:

  • długa żywotność;
  • wielokrotne ładowanie;
  • bezpieczeństwo.

Wielkość magazynu energii

Wspominaliśmy już, że wielkość magazynu energii jest zależna od zapotrzebowania. Można jednak to sprecyzować, zapoznaj się z poniższym opisem wielkości magazynów energii!

Magazyn energii 5 kW

Sprawdzi się w standardowych gospodarstwach domowych, które nie mają za dużego zużycia energii. Jeżeli masz rodzinę trzyosobową lub czteroosobową, to takie rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze.

Magazyn energii 10 kW

Rozwiązanie dla trochę większych instalacji fotowoltaicznych i większych domów. Jest to rozwiązanie dla większych rodzin lub osób, które chcą zasilić bardziej energochłonne urządzenia. 

Magazyn energii 20kw

Rozwiązanie dla gospodarstw domowych, które mają wysokie zużycie energii. Duża rodzina i dodatkowe urządzenia to rzeczy, które mogą wpłynąć na konieczność zainstalowania takiego właśnie magazynu energii.

Jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego wybrać? Wszystko zależy tu od indywidualnego zużycia energii w gospodarstwie domowym. Pamiętaj, że magazyny energii to bardzo ekologiczne rozwiązanie, w które naprawdę warto zainwestować!

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl