Bory tucholskie – zielone płuca Pomorza

Bory Tucholskie to niezwykłe miejsce. Ten największy kompleks sosnowy w Polsce zachwyca swoim malowniczym wyglądem. Czemu warto się tam wybrać i w jaki sposób można w tym miejscu spędzić aktywnie czas? Propozycji jest naprawdę wiele!
bory tucholskie

Jeśli uwielbiasz lasy, Bory Tucholskie są miejscem, do którego koniecznie musisz się wybrać. Ten kompleks nie tylko porastają urokliwe sosny. To także miejsce, w którym możesz przeżyć niezwykłą przygodę. Jego nazwa pochodzi od rdzennej ludności, która mieszka w tym rejonie Pomorza, czyli od Borowiaków Tucholskich. Rosnące na piaskowej glebie sosny to jednak coś więcej niż po prostu przyroda. W tym miejscu znajdziesz również wiele ciekawych i wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych. 

Jak dotrzeć do Borów Tucholskich?

Szykując wyprawę, koniecznie musisz przemyśleć, jak dojechać w to miejsce. Najprościej dotrzeć w Bory Tucholskie samochodem. Wystarczy, że wjedziesz na autostradę A1. Jeśli mieszkasz w Trójmieście, czeka cię zaledwie godzina drogi! Jadąc z tej strony, wjedziesz do kompleksu od jego wschodniej części. 

Możesz do niego dotrzeć również w inny sposób, np. wsiąść w pociąg do Chojnic, a następnie wybrać jeden z miejskich autobusów, aby dojechać już bezpośrednio do Borów Tucholskich. Zawsze możesz także skorzystać z ekologicznych środków takich jak rower. Podróż w ten sposób do Borów Tucholskich może okazać się niezwykle atrakcyjna!

Hanza Pałac – zaplanuj nocleg w Borach Tucholskich

Dojazd to nie wszystko! Niezmiernie ważny jest również nocleg na miejscu. Jeśli chcesz odpocząć w otoczeniu natury, ale miejsce, w którym się zatrzymasz, nie jest ci obojętne, wybierz Hanza Pałac. To budynek z XIX wieku, w którym obecnie znajduje się czterogwiazdkowy hotel. To w nim będziesz mógł odpocząć i zapomnieć o wszystkich swoich zmartwieniach. W jego otoczeniu możesz znaleźć dwustuletni park, który zachęca do długich, rodzinnych spacerów. 

Zobacz też:  Ile kosztuje samochód elektryczny polskiego producenta z ekologicznymi rozwiązaniami

W samym hotelu znajdziesz również SPA, w którym wypoczniesz, a twoje ciało będzie mogło się szybciej zregenerować. Bory Tucholskie to niezwykłe miejsce, a dzięki urlopowi poznasz je od najlepszej strony!

Gdzie spędzić czas z dziećmi? Park linowy

Spacery po malowniczej okolicy oraz spędzanie czasu w SPA to bez wątpienia kuszące propozycje, jednak podczas wyjazdu z dziećmi musisz wybrać również inne rozrywki, przeznaczone specjalnie dla nich.

Na rodziny w Borach Tucholskich czeka park linowy. To doskonałe miejsce dla prawdziwych miłośników wrażeń i sportów ekstremalnych, dostosowany jednak również do potrzeb tych najmłodszych. Nie musisz się bać o swoje bezpieczeństwo! 

To miejsce spełnia zasady i standardy z 2004 roku, przygotowane przez organizację ACCT. Wszyscy goście zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt, a pod okiem doświadczonej kadry każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. 

Bory Tucholskie – co warto zobaczyć?

Gdy już rozgościsz się w hotelu i zapoznasz z najbliższą okolicą, wybierz się na zwiedzanie przepięknych miejsc w Borach Tucholskich. Swoją trasę zaplanuj jeszcze przed przybyciem! Będąc w tym parku narodowym, koniecznie zwróć uwagę na:

  • ścieżki przyrodnicze takie jak Jelenia Wyspa czy ścieżka dydaktyczna w Suszku;
  • piękne jeziora, np. Krasne, czy Kacze Oko;
  • wyjątkowe pomniki przyrody, np. Dąb Bartuś;
  • punkty widokowe, np. Struga Siedmiu Jezior,
  • stare zabytki, np. Gród Raciąż.

Takie miejsca sprawią, że cała podróż długo zostanie w pamięć i wraz z całą rodziną będziesz chciał szybko wrócić w okolice tego malowniczego lasu.

Bory Tucholskie to pomysł na aktywny wypoczynek

Polska jest pięknym krajem i warto korzystać z jej atutów. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, koniecznie musisz wybrać się do Borów Tucholskich. W tym miejscu nie zabraknie ci pomysłów na miejsca, które jeszcze musisz zobaczyć bądź przejść. Szykując urlop, rozważ wyjazd w Bory Tucholskie. Przekonasz się, że cała rodzina będzie z niego zadowolona!

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl