Zalety kuchni na wymiar z wyspą
Wyspa to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające urozmaicić projekt kuchni na wymiar, podnieść poziom wygody jej użytkowania i wzbogacić wystrój. Do kluczowych zalet takiej aranżacji zaliczyć należy z pewnością:
- uzyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania – na wyspę kuchenną składają się dodatkowe szafki, które można przeznaczyć na naczynia, garnki bądź mały sprzęt AGD,
- zwiększenie ergonomii kuchni – w wyspie można uwzględnić na przykład piekarnik lub zlewozmywak, co ułatwia zastosowanie tak zwanej zasady trójkąta roboczego (gwarancja wygodnych odległości pomiędzy podstawowymi elementami pomieszczenia),
- możliwość subtelnego podziału wnętrza na strefy – wyspa znakomicie sprawdza się na przykład w kuchniach otwartych na salon, stanowiąc naturalną barierę pomiędzy poszczególnymi strefami pomieszczenia,
- możliwość aranżacji barku – wysokość wyspy kuchennej i jej konstrukcja pozwalają przystawić do niej hokery i wykorzystać ją w charakterze barku.
Jak widzisz, projektując kuchnię na wymiar, warto zastanowić się nad uwzględnieniem w niej wyspy. To sposób na zwiększenie funkcjonalności pomieszczenia i urozmaicenie jego aranżacji. Niemniej, rozwiązanie tego typu sprawdzi się wyłącznie w niektórych mieszkaniach.
W jakich wnętrzach kuchnia na wymiar z wyspą sprawdzi się najlepiej?
Aby wprowadzić wyspę do projektu kuchni na wymiar, niezbędna okaże się przede wszystkim odpowiednio duża przestrzeń. To rozwiązanie przeznaczone wyłącznie dla właścicieli pomieszczeń o metrażu nie mniejszym niż 20 m2. Uwagę należy zwrócić także na odległości pomiędzy potencjalną wyspą a innymi elementami aranżacji. Od pozostałych mebli powinno ją dzielić przynajmniej 100 cm z każdej strony.
Tylko odpowiednio przestronne wnętrza nadają się na kuchnię z wyspą. Próbując wprowadzić ten element do zbyt małego pomieszczenia, ograniczysz jego funkcjonalność i wygodę użytkowania. Uniemożliwi Ci to wykorzystanie pełnego potencjału kuchni, a ponadto poskutkuje wizualnym wrażeniem chaosu. Zaryzykujesz więc utratę zarówno komfortu, jak i estetyki wnętrza.
A skoro o estetyce mowa, przed podjęciem decyzji o włączeniu wyspy do projektu kuchni na wymiar należy zastanowić się, czy element ten będzie pasował do wybranego stylu aranżacji. W większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie rozwiązanie zastosować, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że może ono całkowicie odmienić charakter wnętrza.
Kuchnia na wymiar z wyspą – o czym pamiętać?
Ogromną zaletą kuchni na wymiar jest to, że zarówno wyspę, jak i pozostałe elementy aranżacji można idealnie dostosować do specyfiki danego wnętrza. Oznacza to, że nie musisz zanadto przejmować się różnymi ograniczeniami, wynikającymi na przykład z rozmiaru czy kształtu pomieszczenia. Oczywiście – tak jak wspominaliśmy wcześniej – wyspy na pewno nie sprawdzą się w najmniejszych kuchniach, ale w wielu sytuacjach projekt na zamówienie zdziała prawdziwe cuda.
Wszystko dzięki temu, że cała kuchnia zostanie stworzona na podstawie szczegółowych pomiarów i rozmów z wykonawcą. Jeżeli marzy Ci się wyspa kuchenna, lecz nie do końca widzisz na nią miejsce we wnętrzu, zawsze możesz skonsultować ten pomysł z projektantem. To on będzie najlepiej zorientowany w dostępnych możliwościach i podpowie Ci, które rozwiązania sprawdzą się w Twoim przypadku. Im większe doświadczenie wykonawcy, tym szerszy wachlarz inspiracji, które można wykorzystać we wnętrzu.
Decydując się na kuchnię na wymiar z wyspą, dobrze zastanów się więc nad wyborem projektanta. Powinien on posiadać bogate portfolio zrealizowanych aranżacji i otrzymywać pozytywne opinie od innych klientów. Warto zweryfikować także jego cennik, ponieważ kuchnia na zamówienie stanowi zazwyczaj spory wydatek. Poszukując idealnego wykonawcy, możesz zrobić dobry użytek z takich serwisów jak na przykład Fixly. Swoje oferty publikuje tam wielu małych przedsiębiorców z różnych branż. Szeroki wybór i intuicyjny sposób obsługi platformy sprawią, że z łatwością znajdziesz tam idealnego fachowca dla siebie.
Artykuł sponsorowany