Polskie kosmetyki naturalne – najlepsze marki

Konsumenci mają coraz większą świadomość i większą uwagę zwracają na skład produktów. Właśnie dlatego powodzeniem cieszą się kosmetyki naturalne. Nie musisz sięgać po zagraniczne produkty, zamiast tego postaw na polskie marki.
polskie kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzrasta bowiem świadomość tego, jak poszczególne składniki wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym wpływają na skórę. Z tego powodu podczas wizyty w drogerii baczniejszą uwagę zwraca się na skład wybieranych produktów. Przeczytaj, czym charakteryzują się naturalne kosmetyki.

Naturalne, czyli jakie?

Kosmetyki naturalne powinny mieć określony skład – najlepiej, by dominowały w nim wyciągi i ekstrakty z roślin, a także produkty odzwierzęce. Może to być miód, śluz ślimaka, jedwab lub inne substancje. Co ważne, kosmetyki naturalne nadal mogą zawierać lekkie konserwanty, chroniące je przed zepsuciem. Czy z tego powodu należy od razu je skreślić? Jeżeli posiadają odpowiednie certyfikaty, nie ma przeciwwskazań do stosowania. Widząc na etykiecie któryś z tych skrótów, możesz bez obaw kupić kosmetyk: COSMOS, VEGAN, COSMEBIO, ECOCERT, ICEA, NATRUE.

Oprócz tego zwracaj uwagę na listę składników, nawet jeżeli wydaje ci się, że nic nie rozumiesz. Producenci są zobowiązani do opisywania jej systemem INCI, gdzie po angielsku zapisane są składniki chemiczne, a łaciną naturalne. Najlepszej jakości są te kosmetyki, gdzie zawartość naturalnych substancji wynosi od 95 do 100%. Kosmetyki naturalne zwykle mają krótszy termin przydatności, o czym warto pamiętać, podczas ich stosowania.

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Atutem kosmetyków naturalnych jest ich skład. Przez skórę przenika mniejsza liczba substancji syntetycznych, co nie pozostaje bez wpływu na organizm. W tego typu kosmetykach nie ma agresywnych środków myjących, alkoholu, bardzo silnych konserwantów czy substancji ropopochodnych. Główną rolę odgrywają takie substancje jak oleje czy ekstrakty, które są łagodne dla skóry i przyjazne dla środowiska.

Zobacz też:  Wentylacja i rekuperacja w domu szkieletowym. Co musisz wiedzieć?

Kosmetyki naturalne – najlepsze polskie marki

Uważasz, że najlepsze kosmetyki powstają w zagranicznych laboratoriach? Polskie firmy nie mają powodów do wstydu, ponieważ ich produkty mają znakomity skład i świetną skuteczność. Poza tym jeśli wybierasz krajowe wyroby, ograniczasz ślad węglowy i w mniejszym stopniu przyczyniasz się do degradacji planety. Zobacz najlepsze polskie marki kosmetyków naturalnych.

Vianek

Kosmetyki Vianek powstają na bazie wyciągów z ziół, polnych kwiatów i owoców, które pochodzą z upraw ekologicznych. Na rynku dostępnych jest sześć serii produktów pielęgnacyjnych do ciała i włosów. Wśród propozycji są kremy do różnych typów cery, szampony do włosów i balsamy. Atutem jest zarówno świetny skład, jak i atrakcyjna cena.

Yope

Pod tą nazwą sprzedawane są łagodne kosmetyki do mycia i pielęgnacji na bazie wyciągów z roślin. Trudno je również przegapić na drogeryjnych półkach, ponieważ uwagę zwracają fantazyjne opakowania, które przyciągają wzrok swoim ciekawym designem.

MIYA

Ta polska marka stawia dla odmiany na delikatną estetykę i kobiece opakowania. W asortymencie znajdują produkty o bogatym składzie do makijażu, demakijażu i pielęgnacji skóry. Wśród substancji aktywnych wymieniane są najczęściej kompleksy witamin i kwas hialuronowy.

Sensum Mare

Jest polską marką, która oferuje naturalne kosmetyki bazujące na składnikach pochodzących z mórz i oceanów. Ich skład wzbogacają między innymi algi, wyciąg z pereł i woda lodowcowa. Do tego dochodzi niezwykle estetyczna forma opakowania, która może stanowić ozdobę łazienkowej półki.

Resibo

Resibo to kosmetyki, które są naturalne i wegańskie, a powstały z myślą o problematycznej skórze. Świetny skład, przyciągające wzrok opakowania, ale przede wszystkim skuteczność sprawiły, że kosmetyki marki Resibo są cenione przez konsumentki.

Kosmetyki naturalne stanowią oczywisty wybór dla osób, którym nie jest obojętne, po jakie produkty sięgają. Bogaty skład oznacza lepszą pielęgnację, a szeroka oferta polskich marek sprawia, że każdy dobierze kosmetyk odpowiedni do swojego typu skóry i jej potrzeb.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl