Jak oszacować ilość materiału murowego potrzebną do budowy domu?

Pustaki ceramiczne to zaawansowane technologicznie elementy murowe służące do wznoszenia przegród nośnych, a także ścian działowych. Ze względu na znaczne wymiary ten materiał murowy znacznie przyspiesza proces wznoszenia ścian o bardzo wysokiej wytrzymałości i najlepszych parametrach użytkowych.

Obliczenie potrzebnej ilości materiału murowego w postaci pustaków ceramicznych jest bardzo proste. Do tego celu wystarczy użyć kalkulatora zapotrzebowania dostępnego na stronie Wienerberger.

Jakie rodzaje ścian wznosi się w trakcie budowy domu?

Podczas budowy domu wykonuje się różne rodzaje ścian, które pełnią odmienne funkcje. Z konstrukcyjnego punktu widzenia najważniejsze są ściany o charakterze nośnym, które są trwale związane ze stropami i biorą udział w przenoszeniu obciążeń z góry budynku w kierunku do fundamentów. Zwieńczeniem ścian nośnych zazwyczaj są żelbetowe wieńce, dzięki którym przegrody pionowe mogą być spięte z poziomymi stropami.

Ściany działowe pełnią istotną funkcję z punktu widzenia funkcjonalno-użytkowego. Przegrody tego typu nie są związane ze stropami i nie przenoszą obciążeń, ale umożliwiają efektywny podział przestrzeni na mniejsze pomieszczenia. Odpowiednia grubość ścian działowych umożliwia zapewnienie właściwego komfortu akustycznego we wnętrzach.

Będąc na etapie wyboru materiału murowego do budowy domu najlepiej wybrać pustaki ceramiczne. Dlaczego? Ponieważ jest to materiał o najlepszych parametrach wytrzymałościowo-użytkowych, który umożliwia wznoszenie przegród o różnej budowie warstwowej i grubości.

Dla wielu osób nieco skomplikowana wydaje się kwestia tego, jak obliczyć ilość pustaków na dom. Zupełnie niepotrzebnie – wystarczy użyć kalkulatora zapotrzebowania dostępnego na stronie Wienerberger.

Skąd wiadomo, ile pustaków ceramicznych należy zamówić w trakcie budowy?

W celu określenia dokładnej liczby pustaków ceramicznych potrzebnych do budowy domu wystarczy użyć inteligentnego kalkulatora zapotrzebowania, który nie wymaga instalacji żadnej dodatkowej aplikacji ani oprogramowania. Chcąc skorzystać z kalkulatora, wystarczy otworzyć przeglądarkę i skopiować link lub ręcznie wpisać adres strony.

W trakcie korzystania z narzędzia liczącego należy podać powierzchnię ścian o danej (obliczanej) grubości. W następnym etapie należy wybrać z listy konkretny typ pustaka oraz rodzaj zaprawy do łączenia elementów murowych. Po wprowadzeniu tych danych kalkulator określi liczbę pustaków potrzebnych do wzniesienia każdego metra kwadratowego ściany. Na tym etapie otrzymamy także informację dotyczącą potrzebnej liczby sztuk danego pustaka oraz liczby palet, na których zostanie umieszczony materiał murowy w trakcie transportu i składowania.

Podziel się opinią na temat artykułu

Dodaj Odpowiedź

Logo EkoHub.pl
Logo EkoHub.pl